NotGravit(d)

Novinky

Kalendář

RSS

RSS

Uplynulé akce

Tak jako minule jsme odstartovali jednu z  největších kulturních akcí, která se u nás v Jeseníku za horama pořádá.Vše začalo tedy v pátek 7.8. v 18:00 vystoupením právě nás NotGravit(d).Ikdyž se neradi chválíme, tak musíme říct, že se nám koncert docela povedl a od minuleho roku jsme toho mnoho zlepšili.Na koncertě jsme předvedli pár nových kousků a celkově pocit z vystoupení byl opravdu příjemný.Velkou pochvalu od nás určitě zaslouží naši skoro domácí zvukaři, kteří nám připravili dobrý zvuk a vám lidem, kteří jste se tam ukázali chceme moc a moc poděkovat.Měli jsme dokonce jednoho pařícího diváka(Kouky starší), který se mi potom svěřil, že pisoár ho málem dohnal k srdečnímu kolapsu:o)Nikomu se však nic nestalo a to je hlavní.Dále se v pátek ukázali další skvělí muzikanti jako Klára Vytisková(Toxique),O5 a Radeček či hvězdy večera Legendy se vrací.V sobotu jste mohli vidět naši oblíbenou a spřízněnou kapelku SecondHand Husband,No heroes či domácí hvězdy YesBlues.Odkaz s fotkama naleznete ve fotofalerii:o)

Koncert v Blues clubu začal po 19. hodině, kdy byly všechny stoly plné. Zahráli jsme si 11 písniček, které byly proloženy takovými čísly, jako je bubenické sólo vodníka (v podání Honzy Koukola) a Kuby Stavianise, které překvapilo i samotné členy kapely :D. Zapojili se také všichni, kteří se na koncert přišli podívat, za což jim ještě jednou děkujeme :o).
Atmosféra byla perfektní a koncert pokračoval. Nastoupila skvělá kapela Second-Hand HusBand, která se nám líbila natolik, že jsme si se všemi společně zapařili pod pódiem. Doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat a my se s klukama opět uvidíme např. na nějakém festivalu.Letos se nám povedlo pěkné prvenství, a to zahájit lázeňskou sezónu 2009 ve Smetanových sadech v Jeseníku.

Počasí se 1.května vydařilo, po úvodu moderátora pana Zahradníčka jsme konečně začali hrát a tím tak zahájili novou sezónu. Vše začalo v 9:00h, takže vyjímečně  koncert začal opravdu přesně, což nepředpokládal nikdo z nás :o), ale vystoupení jsme si opravdu užili a tak jsme společně s našimi fanoušky a přáteli oslavili 1.máj!

 

Tak dlouho očekávaný křest dema Můj svět, na který jsme se těšili už od samého začátku natáčení ve studiu, konečně přišel - v pátek 23.1.2009.

Celý den se nesl již v duchu večerního křestu. Celá kapela se domluvila na sraz před Kontrou kolem páté hodiny. Já s Aďou jsme skočili za našim kolegou – Vítkem Kurcem, který nám udělal potisk na demo, samolepky a vytiskl nám obaly, které pro nás navrhla Kačka Kubánková. Je neuvěřitelné, jak krásný pohled to je, když se díváme na naše vlastní cédéčka :D.

Do Kontry jsme přisli pár minut po páte hodině večer, kdy jsme se nastěhovali do šatny, kterou pro nás v Kontře zařídili. Po několika minutách přijel i Kuba s bicíma a zbytkem vybavení potřebného na koncert. Vše jsme poskládali, zapojili kabely, vyzkoušeli ozvučení společně se zvukařem a už jen čekali na úder sedmé hodiny.

Kontra se pomaličku začala plnit lidmi, které u vchodu uváděla Kristýna Bílá, která nám byla důležitou pomocnou silou. Čas se začal chýlit k sedmé hodině, kdy měly zaznít první tóny, avšak náš kmotr Jirka Horáček ještě nedorazil. Kontra už začínala být lehce přeplněná a všichni nám začali pokládat otázky, kdy už začneme. Mezi hosty, kteří nás přišli podpořit patří i paní profesorka Staňová, které tímto děkujeme za pomoc a čas, který nám věnovala před natáčením dema, dále dorazil Kamil Navrátil - zástupce MKZ Jeseník a bývalý člen kapely O5aRadeček, kapely SkipJack, Alfa Music - které děkujeme za dodání zvukové techniky pro kapelu, pan Mrosek a paní Mrosková - děkujeme za stálou podporu a panu řediteli děkujeme za poskytnutí prostorů ke zkoušení na Nábřežní ZŠ, celá rodina Skřivánkových - děkujeme za podporu, propagaci a za pomoc při odvážení tehchniky a nástrojů, pan Kouřil - panu řediteli JVS děkujeme za poskytnutí prostorů ke zkoušení, dále pak všichni ze strany Kuby Stavianise - děkujeme za propagaci a podporu, několik členů jesenického dechového orchestru, pan učitel Dvořák z jesenického kytarového orchestru a spousta dalších a dalších, včetně rodin a přátel celé kapely, kterým děkujeme, že nás přišli podpořit.

Začali jsme zhruba něco po půl osmé, kdy jsme konečně zahájili koncert. Po první písničce se jako první proslovu chopil náš kmotr Jirka Horáček – zvukař jesenického nahrávacího studia Půda, dlouholetý muzikant a člen kapely Omicron, kterému tímto znovu děkujeme za vše, co pro nás udělal. Jako další si mikrofon převzal Ondra Adam – skvělý bubeník a bývalý člen kapely Re-Volt, kterému patří díky za všestrannou pomoc při natáčení :o). Poslední, kdo si vzal slovo, byla Kačka Kubánková – výborná flétnistka a členka DOM Jeseník, které děkujeme za parádně navržený obal k demu a za kompletní postarání se o blaho kapely :D.

Demíčko jsme pokřtili a pustili jsme se do pořádného koncertu, který jsme si hodlali užít. Sice nám bylo fakt horko, protože kamna, která jela naplno, byla přímo u podia, takže jsme si připadali jak v sauně, ale nadšení z Kontry, která přeplněná hosty praskala ve švech, bylo větší než horko, které nám všechno trošku ztížilo. Večer jsme zakončili podepsaním cédéček našim fanouškům. Koncert měl úžasnou atmosféru, na kterou budeme dlouho vzpomínat…

Po dlouhých přípravách, zkouškách a vůbec  práci na skladbách, které jsme vybrali jako adepty na studiovou nahrávku, jsme se 12.12.2008 vydali do studia Půda v Jeseníku natočit demo Můj svět.

Před zkušebnu pro nás přijela naše kamarádka  a  věrná fanynka Kačka Kubánková , která nám se všemi našimi nástroji ochotně pomohla,a která s námi byla ve studiu,kdy jen mohla... druhým pomocníkem se stal Ondra Adam - naše pozdější psychická podpora ve studiu také. Po nastěhování všeho od kabelů až po bicí jsme konečně mohli vyrazit. Už zde však nastal problém…plně naložené auto až po strop vypadalo, že vážně nemá šanci uvézt ještě další náklad v podobě basáka, kytaristy a zpěvačky… nakonec jsme sami  sebe překvapili, protože jsme se do prostoru, kam by se normálně vešel jeden, naskládali opravdu všichni tři.  

Ve studiu nás přivítal Jirka Horáček s Peťou  Neubauerem. Skládání bicí se ochotně chopil Ondra s Kubou, bohužel ty však vypověděli službu právě ve chvíli, kdy jsme to nejmíň potřebovali. Díky pomoci, kterou jsme dostali od bubeníka  SkipJacků –  Kurce,  jsme přešli k první fázi nahrávání. Všichni jsme se pustili do akce, Kuba zavřený v místnosti s oknem na nás vždy jen tázavě mrkl, jestli to zahrál fakt tak, jak měl…ještě ten den jsme měli základ všech písniček hotový. Na našeho bubeníka jsme hrdí.

Další hodiny práce jsme strávili natáčením ostatních nástrojů a zpěvů - basy se chopil Hanes, ve chvíli, kdy Jirka zavelel k natáčení, se pustil do práce.  A myslím si, že můžeme jen nadšeně říct, že to měl za chvilku hotové. Co se nám ale vrylo do paměti asi nejvíc, je konec písničky Já chci být s tebou, kde basa Hanesovi pod rukama začala “zpívat“...s táhlými tóny, které trefně ukončují melodii, si náš basák fakt pohrál.

Během natáčení  se jistá část kapely,která právě nahrávala,  plně soustředila na dobré odvedení práce…za to druhá část kapely jen stěží odolávala únavě na gauči, přímo v nahrávací místnosti, tak si krátila čas jiným způsobem  -   neustále boje o místo na gauči, nebo zápasy paliček nám zpestřily chvilky nečinnosti :D.

Na řadu přišel Kouky a jeho kytara - jak elektrická, tak akustická. Dal do práce hodně sil, protože práci chtěl odvést fakt dobře,  opakované natáčení dalších a čím dál lepších záznamů se fakt vyplatilo.  A stále opakování Jirkova výroku „dobrý, Honziku“,  Koukyho povzbuzovalo k dalšímu výkonu i s bolavými prsty, které za několik hodin  po neustálém přehrávání  pro ostatní, kteří  natáčeli v kukani , už musel mít.

Během Koukyho nahrávání se zbytek kapely i s hosty odebrali na chodbu, kde rušili o mnoho méně. Na řadu přišla dlouho očekávaná chvíle…vytáhl se twisteeer. Po krkolomných obratech, kde většinou odpadla první zpěvačka, která pak  natáčela hlavně dění kolem, se nejlépe drželi Hanes a Skřivoš, o kterých by se dalo říct, že pokud někdo řekne, že něco nejde, tak oni dokážou, že to jde -  a že to není žádný problém.  

Po pár hodinách měl Kouky odpracovanou svou první část natáčení. To už přišel na řadu Aďa se svou el.kytarou. Pustil se do toho po hlavě, žádné předtáčení, žádné trénování, hned se jelo naostro. K překvapení všech, kteří  točili oproti Aďovi déle, to měl za chvilku hotové.

Tak písničky by už byly, teď už chyběly jenom zpěvy a trubka. To jsem přišla na řadu já, zpěvačka.  Zavřela jsem se do kukaně a začala, po několika nepovedených pokusech, jsme to však natočili a za chvilku jsem měla volno.  Pokračoval Hanes, Kouky a Skřivoš, kteří si střihli další pasáže, kde zpívali.

Byli jsme už téměř u konce, kde nastoupil Aďa s trubkou.  Začal…a všem bylo jasné, že to je jasná třešnička na dortu našich písniček…pustil se do toho s vervou a nám dokázal, že je opravdu Muzikant. I přes to, že všichni po pár hodinách natáčení byli přesvědčeni, že trubka už lepší být nemůže, přišel Aďa s větou, že to zahraje ještě líp. A to se teda fakt povedlo!

Po natáčení jsme byli tak vyčerpaní, že jsme si říkali, že teď ty nástroje fakt nechceme dlouho vidět, ale stačil den a byli jsme přesvědčeni, že by to chtělo zkoušku…

      ... tím žijem, to je Náš svět…  

Skřivoš:Ještě dodatek k Míšině sqele napsanému textu...Meli jsme tam ještě podporu v podobě naší kamarádky Janči Turické.V twisteru byste si říkali stejně jako já:"Kurna,ta holka snad na ten zadek nepadne":D:D...Byla nám zdatnou oponentkou ve hře na zemi,a nějakou dobu i ve hře instrumentální.

Míša: Ráda bych taky poděkovala ještě jednomu člověku, který nám byl při natáčení oporou, a to Míšovi Pospíšilovi...někdy to s náma není lehké a fakt to chce pevné nervy, takže díky za podporu...

Stužkovák byla akce, na kterou jsme se hodně dlouho těšili, ale nakonec dopadla úplně jinak jsme než jsme si to představovali. Na podium jsme se dostali asi o hodinu a půl později, takže diváků už moc nebylo, ale hlavním problémem bylo ozvučení. Odposlechy byly celkem v pořádku, ale v sále to bylo mnohem horší hlavně u zpěvu. Někteří dokonce říkali, že ani neví co jsme hráli. Navíc nám nám zkrátili program na méně jak polovinu, i když možná to bylo lepší, protože prodlužovat tento zkažený koncert by bylo utrpení asi pro všechny. Takže se Vám omlouváme, i když jsme za to moc nemohli, ale i toto je pro nás zkušenost a příště Vám to určitě vynahradíme. Tak zase někdy na slyšenou
basák Hanes
Posledni komentare
12.11.2008 20:26:14: no,tak dobře...ale oficiální datum bylo 7.11...smiley${1}
11.11.2008 19:41:22: však jsme hráli po půlnoci ne?smiley${1}
11.11.2008 18:52:17: pst,hanysku!ten stužkovák byl 7.11.!smiley${1}nedalo mi to...
V Nyse jsme udělali rozhovor pro místní Radio Opole a díky našemu hostu Bartkovi rozuměli i Poláci, i když mi tedy jemu moc ne, takže doufejme, že o nás mluvil v dobrémRozhovor zde:
http://www.radio.opole.pl/index.php?kat=wiadomosci_wiecej&id=29755

Ve čtvrtek 9. října jsme se spolu s hudebníky a výtvarníky vydali na festival do polské Nysy. Na toto soustředění jsme se dlouho těšili, protože kapela spolu neměla možnost strávit tak dlouhý čas. Také jsme toho řádně využili a dopilovali některé nové skladby. Ubytováni jsme byli v místní tvrzi, kde jsme měli také zpočátku zkušebnu. Ale kvůli špatné akustice jsme se přestěhovali do místního nahrávacího studia, kde jsme parádně zapařili i s naším polským hostem Bartkem. Tento skvělý džembista s námi odehrál i náš koncert, na kterém si vystřihli s Kubou parádní solo, na které to zbytek kapely rozpařil spolu s ostatními diváky. Koncert jsme si parádně užili, poprvé jsme hráli za tmy, takže nechyběly světelné a kouřové efekty. I diváků se nás přišlo podívat hodně, takže atmosféra byla opravdu skvělá. Jen škoda, že nám pořadatelé zkrátili program kvůli nejlepší reggae kapele v Polsku. Byla to škoda, protože nezazněl náš nový song Buffy, ale novinku Můj svět jsme zahráli a měla úspěch. Úspěch měl také jako vždy Pisoár, který Kouky opravdu rozpařil.

Tenhle pobyt jsme si opravdu užívali, naše každodenní bitky či skákání na jednu hromadu utužovali naši morálku. Poznali jsme také pár nových lidí jako třeba skina Adka a jeho partu ožralých kámošů. Dokonce jsme poskytli rozhovor pro Radio Opole, i když jsme jako celou dobu měli problém se dorozumět s Poláky, takže většinou přišla na řadu angličtina. Ale většinou to byla výhoda, že nám nikdo nerozuměl, hlavně když jsme nadávali na každodenní jídla s koprem.

Doufejme, že se brzo zase někam vydáme a do té doby budeme mít na práci cvičení a cvičení, protože nás čeká stužkovák a hlavně demo!

basák HanesTak a máme po koncertu... Sice se vyskytlo pár věcí např. ne úplně ideální místo pro podium, občasné problémy v komunikaci se zvukařem a pěkná kosa na konci vystoupení. Ale přesto všechno to byla dobrá akce. Zase jsme si zahráli, některé i trochu svou hudbou zahřáli. Po koncertě po nás chtěla jedna fanynka podpis   Takže do příště nacvičíme i umělecké podpisy. Ale i jinak budeme cvičit dál, protože se pomalu ale jistě připravujeme na demo, které bychom chtěli přes zimu natočit.  Máme teď rozpracované 3 nové věcičky, Kouky jednu nářezovou skladbu, já 2, takže jestli to vyjde, tak budeme mít brzo 12 skladeb, takže bude z čeho vybírat.
Majte sa a zase někdy....

 

basák Hanes


Ano! Koncert dopadl asi dobře podle lidí,se kterými jsme se bavili,teda pokuď to nebyla solidarita k nám:o) Vlastně skoro poprvé jsme stáli na podiu jako kapela a uživali si den s nástroji v rukou. Na stejném podiu jako o pár hodin později Radečci. Máme z toho natočené video,tak uvidíme, jaky byl zvuk a kdyžtak sem hodíme nějakou ukázku tvorby. Teďka si kapela dá menší pauzu,abychom si trochu odpočinuli,protože jsme opravdu dřeli na tuto událost.Tréma snad nebyla ani znatelná a to je jenom dobře.Tak se mějte dobře,užijte si zbytek prázdnin, S pozdravem NotGravit(d)!!!

http://www.mkzjes.cz/program.php?work=detail&EventID=535
1  
2